Новости  Общение  Реки  Озёра  Моря  Памятка  Словарик  Радиация  Ссылки  Для писем

Біле озеро (с.Рудки).
Фото

Біле озеро біля с.Рудки (довжина - 3 км, ширина - до 3 км, площина - 4,53 км. кв.) - унікальне явище природи. Завдяки величезному вмісту гліцерину (6,37 мг/л), фосфору та сірководню вода озера є не тільки кришталево прозорою (до 2 м), а і лікувальною. Ходять чутки, що одна з польських панночок навіть збудувала свого часу вузьку залізничну колію задля транспортування цілющої води в польську столицю, де приймала ванни від шкіряною хвороби.

Завдяки гліцерину навколо озера нема комарів та ґедзів, що разом з лікувальним ефектом, робить відпочинок біля озера привабливим навіть для самих витребенькуватих жіночок.

Повітря озера Біле теж цілюще тому, що озеро повністю оточене лісом, який впритул підходить до води. Береги переважно піщані і тому покриті хвойним бором (величезні корабельні сосни) без підліску і кущів. Недарма озеро входить до складу Білоозерського заказника, але місцева влада, розуміючи недобір пляжів, дозволила відпочивати люду в 50-ти метровій (від води) полосі, зорганізувало вивезення сміття за кошти відпочиваючих - 30 грн з автівки (на любий термін).

Дно Білого озера – піщане, подекуди на глибині покрито водоростями. Озеро мілке – до 10 м. Щоб зануритися з головою треба відійти від берега на 30 м. Напроти кожній галявини серед дерев, де стоять намети та автівки відпочиваючих, є свій маленький пляжик та прохід по мілководдю через очерет.

На озері багато рибалок і тому риба хоча і є, але її мало і вона мілкувата. Ми були на озері в серпні і наявність моторних човнів трохи зіпсувало відпочинок. Особливо було сумно від двох гучних водних гідроциклів з молодиками, які небезпечно випиндючувалися поряд з дітьми. Невже влада не розуміє, що мотори на такому маленькому унікальному озері треба заборонити, а головне - не пропускати.

Крім наметів на березі озера Біле є і цивілізований відпочинок – турбаза радянського зразка (від атомної станції в Вараші; до 2016 року — Кузнецовськ) і якась приватна фірма, яка здає номери.

Недоліком відпочинку на озері Біле, крім моторних човнів, є: погана дорога від «варшавки», сотні відпочиваючих і наявність гір сміття, яке за тиждень, що ми там були, не вивозилося.

08.2017 рік

Автор - Поєзднік Сергій, тел. в Києві - 4505910, e-mail: poezd@i.com.ua, сайт: www.poezdnik.kiev.ua - «Водный туризм Украины»

Водный туризм Украины
2002