Новини  Форум  Річки  Озера  Моря  Пам'ятка  Словничок  Радіація  Посилання  Для листів

Із життєвого досвіду

Як швидко знятися зі стоянки (пам'ятка на www.poezdnik.kiev.ua)

Всі сварки в поході відбуваються, як правило, через повільність якого-небудь екіпажу - повільно збираються, повільно пливуть або ніяк не можуть швидко знайти стоянку.

Намет

Щоб швидко знятися зі стоянки, треба, перш за все, швидко прибрати намет. Після цього всі інші речі упаковуються швидше. Брезентовий намет на розтяжках можна швидко зібрати таким чином:

1. Звільнити намет від спальників та інших речей

2. Відв'язати розтяжні мотузки від дерев і кілочків і кинути їх (кінці мотузок, кілочки і тент) в середину "опалого" на поліетилен намету (поліетиленова плівка повинна завжди підстилатися під намет).

3. Не забираючи намет з підстилаючого поліетилену, згорнути його (з мотузками, кілочками і тентом) білизняним тюком, завертаючи до середини кути намету (як це роблять провідники із брудною білизною) і потім цей пакунок згорнути щільніше і обернути поліетиленом, на якому стояв намет. Згорток помістити в середину байдарки. Поліетилен буде захищати намет від бризок і води всередині судна.

Все це триває біля трьох хвилин.

Якщо намет розтягується на альпінштоки, то їх необхідно возити весь час із собою, але ще краще використовувати замість них дерева, розтягуючи намет між двома стовбурами.

Стіл і брудний посуд

Щоби швидко знятися зі стоянки, треба швидко "прибрати зі столу", вимити казанки і брудний посуд. Посуд кожен миє сам, а котли (тільки усередині) - чергові (металевою сіткою і жиророзчинною рідиною). Всі часто використовувані продукти (сіль, цукор, кетчуп, соняшникова олія та ін), продукти у скляній тарі (варення, вино, мариновані огірочки та ін) і перекус повинні завжди перебувати в ящику, який є зручним, тому що легко виймається з байдарки, непромокальний (капрон) і в ньому нічого не мнеться. Ящик можна використовувати як стілець або стіл і в нього все дуже швидко поміщається.

Якщо треба стіл прибрати ще швидше - прибирай як намет

Поєздник Сергій, poezd@i.com.ua, Київ, 2002 рік.

Створення сайту - RENAISSANCE.net.ua

Водний туризм України
2002