Новини  Форум  Річки  Озера  Моря  Пам'ятка  Словничок  Радіація  Посилання  Для листів

Джерело інформації - М. А. Лисогор, Л. А. Толстой, В. В. Толстая, «Питание туристов в походе» вид. «Пищевая промышленность», Москва, 1980 рік.

Шифр на консервних банках (пам'ятка на www.poezdnik.kiev.ua)

Якщо дата виготовлення більшості консервів не має значення (вони можуть зберігатися в звичайних умовах роками), то дата виготовлення консервованої кільки, оселедця в різних пряних соусах, салаки пряного засолу, а також консервованого з цукром молока, какао і кави не байдужа туристу, оскільки рибні консерви можна зберігати у звичайних умовах кілька тижнів, а молочні консерви не більше шести місяців.

Про дату виготовлення консервів можна дізнатися за шифром на кришці банки. На одній з двох кришок наноситься буква і кілька цифр (до чотирьох). Букви позначають: K - консервний завод, М - завод м'ясомолочної промисловості, Р - рибокомбінат. Остання цифра позначає рік поточного десятиліття, в якому виготовлені дані консерви; попередні цифри - постійний номер, присвоєний заводу-виробнику. Наприклад, на кришці банки є позначення Р1574. Це означає, що консерви зроблені рибокомбінат N 157 у 1974 році.

На іншій з двох кришок виштампувані знаки, куди входить буква, що позначає місяць виготовлення консервів: А - січень, Б - лютий, В - березень, Г - квітень, Д - травень, Е - червень, Ж - липень, І - серпень, К - вересень, Л - жовтень, М - листопад, Н - грудень. Буква "З" в даному порядку пропускається через те, що вона схожа на цифру 3. Дві цифри, що стоять безпосередньо перед буквою - позначають число місяця. Якщо є ще одна цифра попереду цієї букви (третя від неї), то вона позначає номер зміни, що виготовила ці консерви. Цифра, що стоїть після букви - спеціальний індекс, що говорить лише фахівцям торгівлі про найменування продукту, що міститься в банці. Наприклад, на кришці банки є позначення - 102М155. Це означає, що консерви виготовлені першою зміною 2 листопада. У спеціальному довіднику можна дізнатися, що цифри 155 означають "Копчена салака в олії".

Деякі заводи мають обидва цих написів тільки на одній з двох кришок, але в два рядки. Перший рядок позначає завжди номер заводу і рік випуску.

Заводи, що працюють на експорт, мають шифр в один рядок. Наприклад, шифр Р4425Е, означає, що рибокомбінат № 4 виготовив ці консерви 25 червня 1974 р.

Сканування та редакція Поєздника Сергія, poezd@i.com.ua, м. Київ, 2003 рік

Створення сайту - RENAISSANCE.net.ua

Водний туризм України
2002