Новини  Форум  Річки  Озера  Моря  Пам'ятка  Словничок  Радіація  Посилання  Для листів

Із яких алюмінієвіх деталів складається каркас туристської разбірної байдарки «Таймень»?
(пам'ятка на www.poezdnik.kiev.ua)

Штевінь (блок штевня) - ніс і корму каркаса. Носової та кормової штевні (з наглухо прикріпленими трубками стрингерів) є абсолютно однакові і, тому, взаємозамінні.

кільсон - дно каркаса байдарки. Складається з двох частин - носового кільсона (з отвором для основи щогли) і кормового кільсона з «рогами» для з'єднання частин кільсон між собою (в Т-3 кормової кільсон з «рогами» складається, в свою чергу, з двох частин). Кільсон має вигляд драбинки; носовий та кормовий кільсони з'єднуються шплінтами між собою і зі штевнями.

Шпангоути - поперечні деталі каркаса в кількості чотирьох (в Т-3 - п'яти) шт.; мають вигляд трубчастих кілець овальної і ромбовидної форми, до яких приклепані книці (для з'єднання зі стрінгерами) та інші деталі для з'єднання з фальшбортом, кільсоном, і штевнями. Кормовий (Зі спинкою) і носовий (з «ріжками») ромбоподібні шпангоути, які кріпляться до штевнів, менші за розміром ніж два середніх, що кріпляться до кільсона. Два середніх шпангоути за розмірами однакові, але до того, що за спиною матроса - прироблена спинка. В Т-3 п'ятий шпангоут більший за розміром ніж два попередні і він розташований посередині каркаса.

Фальшборт - плоска, що обрамляє отвір (трюм) байдарки, труба, до якої кріпиться оболонка і яка, в свою чергу, кріпиться до шпангоутів. Складається із трьох правих і трьох лівих поздовжніх частин - носовий (дугоподібний), середньній (в Т-3 ця частина, у свою чергу, складається із двох частин) і кормовий (зі скошеним торцем). До фальшборту відноситься і сьома поперечна плоска кормова частина, що з'єднує праву і ліву кормові поздовжні частини.

Стрінгери - поздовжні трубки, розташовані між кільсоном і фальшбортом уздовж всього судна і що кріпляться до шпангоутів і штевнів. Складаються із з'єднаних одна з однією трубок круглого перетину. Верхні стрінгери (правий і лівий) називаються Привальними брусами і виготовлені з більш товстих трубок, тобто трубок більшого діаметру. Кожен стрінгер і кожен привальний брус складається з шести (в Т-3 з семи) частин, дві з яких наглухо прикріплені до обох штевнів, а дві (короткі) являють собою затвор з пружинним шпінгалетом для з'єднання (роз'єднання) зібраних кормової і носової частин каркаса.

Шплінти (в заводському керівництві з експлуатації - шарніри) - деталі з'єднання двох частин кільсона, кільсона із штевнями, кормового і носового шпангоутів до штевнів, які можна замінити болтами діаметром 5-6 мм і довжиною 30-40 мм (з гайкою).

Стерно (румпель) у зборі і два (в Т-3 - три) весла у зборі.

У штатний (заводський) комплект входять також неметалеві: оболонка (шкура), дві брезентові упаковки (Рюкзак і «олівець»), дві гермоупаковки із сріблянки і рулон гуми для проклейки днища по кільсону і нижніх Стрінгерах.

Редакція Поєздника Сергія, poezd@i.com.ua, м. Київ, 2003-2006 роки

Створення сайту - RENAISSANCE.net.ua

Водний туризм України
2002